«Саналы ұрпақ « клубының жұмысын ұйымдастыру бойынша

«Саналы ұрпақ « клубының жұмысын ұйымдастыру бойынша

ЕРЕЖЕ

I. Жалпы ережелер

1.1 Қызығушылықтары бойынша клубтар (бұдан әрі – Клуб) студенттердің бағыттары мен қызығушылықтары бойынша, сонымен қоса ерекше білім беру қажеттілігі бар студенттердің мәдени, зияткерлік, рухани қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін құрылған бірлестіктер болып табылады.

1.2 Клуб тұрақты жұмыс істейтін бірлестік ретінде құрылады және Ереже негізінде әрекет етеді.

1.3 Клуб қатысушылардың тұрақты және ауыспалы құрамымен құрылады.

1.4 Клубтың өз эмблемасы бар.

1.5 Клуб өз қызметінде ҚР Конституциясын, ҚР заңдарын, ҚР басқа да нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.

II. Клубтың мақсаттары мен міндеттері

2.1 Студенттердің жеке өзін-өзі анықтауы және интеллектуалды дамуы үшін қолайлы жағдайлар жасау, сондай-ақ мәдени бос уақытты ұйымдастыру клубтың мақсаты болып табылады.

2.2 Клуб қызметінің міндеттері::

- жастардың әлеуметтік, этносаралық бейбітшілікке, әріптестік пен келісімге ұмтылысын дамыту үшін жағдай жасау;

- студенттердің белсенді азаматтық ұстанымдарын, олардың әлеуметтік жетілуін, өзін-өзі ұйымдастыру және өзін-өзі дамыту қабілеттерін дамытуға жәрдемдесу;

- парасаттылықты, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті, қоғамда да, студенттер арасында да сыбайлас жемқорлық көріністеріне мүлдем төзбеушілікті дамыту.

III. Клуб құрылымы

3.1 Клубқа басшылықты колледж басшысы тағайындайтын қоғамдық пәндер оқытушылары арасынан үйлестіруші жүзеге асырады.

3.2 Клуб қатысушылары студенттер, педагогтар болып табылады.

3.3 Клубтың жұмысына студенттердің ата-аналары немесе басқа да заңды өкілдерін негізгі құрамға қоспай директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарының келісімі болған жағдайда қатыса алады.

3.4 Клуб оқу жылына құрылады. Жыл сайын клуб жетекшісін тағайындау туралы бұйрық, қатысушылардың тізімдік құрамы және клубтың жұмыс жоспары жаңартылып отырады.

IV. Клубтың Қызметі

4.1 Клубтың қызметі директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарының бақылауымен жүзеге асырылады.

4.2 Үйлестіруші:

- клуб қызметін басқарады;

- қатысушылар арасында міндеттерді бөледі;

- өз міндеттерін орындау кезінде колледж басшылығы ұсынған құқықтарды пайдаланады.

4.3 Клуб үйлестірушісі оқу жылына арналған жұмыс жоспарын директордың оқу-тәрбие жұмысы жөніндегі орынбасарына бекітуге ұсынады.

4.4 Клубтың қызметі Жастар ісі жөніндегі Комитетпен (студенттік кеңеспен) өзара әрекеттесуге және қаланың басқа студенттік бірлестіктерімен ынтымақтастыққа бағытталған.

V. Клуб қызметінің бағыттары

5.1 Клуб жұмысын ұйымдастыру формалары:

- сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатты іске асыруға студенттер мен педагогтерді белсенді қосу;

- студенттердің де, оқытушылар құрамының да академиялық этикасын арттыруға бағытталған "Таза сессия" науқандарын ұйымдастыру және өткізу;

- колледж шеңберінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті арттыруға бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру;

- сыбайлас жемқорлыққа қарсы бағыттағы әлеуметтік, жастардың бастамашыл жобаларын іске асыруға қатысу, қоғамдық қорлармен және үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;

- колледж сайтында клубтың "парақшасын" құру және дамыту, әлеуметтік желілерде БАҚ қызметін белсенді жариялау;

- сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясаттың деңгейін арттыру үшін ағартушылық және ақпараттық жұмыстар жүргізу;

- "Саналы ұрпақ"өңірлік орталығымен ынтымақтастық.

VI. Клуб қатысушыларының құқықтары мен міндеттері

6.1 Клуб қатысушысы құқылы:

- студенттік кеңестің құрамына кіру;

- студенттік кеңеске ұсыныстар енгізуге;;

- клуб жұмысына, клуб өткізетін іс-шараларға белсенді қатысу.

6.2 Клуб қатысушысы міндетті:

- клуб Ережесінің талаптарын орындау;

- клуб бағыты бойынша жұмыс жүргізу;

- студенттердің әлеуметтік маңызды бастамаларын қолдау;

- студенттік ортада клубтың беделін сақтау.

VII. Клуб Құжаттамасы

7.1 Клубта келесі құжаттар әзірленеді:

- Клуб Жарғысы;

- клуб үйлестірушісінің (басшысының) лауазымдық нұсқаулығы;

- жұмыс жоспары, сабақ кестесі;

- клуб кеңесі отырысының хаттамалары;

- іс-шаралар сценарийлері, оларды өткізу туралы есеп;

- клуб тәрбиеленушілерінің тізімі;

- клуб тәрбиеленушілерінің сабаққа қатысуын есепке алу журналы.